Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Stanowisko dr Krystyny Krzekotowskiej w sprawie Kultury
Data dodania: 2018-03-10 08:43:03

Izabela Kopeć sprawiła w dniu 8.03.2018 r. swym koncertem prawdziwą ucztę duchową publiczności licznie zgromadzonej na Nowym Świecie w Warszawie. Składając gratulacje tej wielkiej artystce, pragnę wyrazić radość, że Światowy Kongres Polaków powołał Artystkę i Mecenasa Kultury, jaką jest Izabela Kopeć na Konsultanta ds. Kultury. Warszawa i Polska ma bogatą tradycję w dziedzinie kultury i sztuki, promieniującą na całą Europę i świat. Przyjazna Obywatelom strategia zarządzania miastem, którą jako Prezydent Warszawy chciałabym wdrożyć będzie także w dziedzinie kultury i sztuki oparta na współpracy z twórcami współczesnej kultury we wszystkich jej dziedzinach. Bardzo liczę na twórców kultury i sztuki, pisarzy, poetów, twórców filmowych, dziennikarzy, na prasę, radio i telewizję oraz internet, że będą moimi sojusznikami w rozwoju miasta Warszawy i jego kultury. Współcześni pisarze, poeci, twórcy filmowi, dziennikarze nieustannie utrwalają piękno Warszawy. Trzeba tu pamiętać o roli szkolnictwa artystycznego, a zarazem o przestrodze Witolda Gombrowicza: "Nie ma to jak szkoła gdy chodzi o wdrożenie uwielbienia dla wszelkich geniuszów." Także dzielnicy Bielany, na terenie których znajduje się ul. Gombrowicza i siedziba Światowego Kongresu Polaków trzeba przywrócić dawną rolę kulturową, jako miejsca rekreacji i kulturalnej rozrywki dla mieszkańców Warszawy, aby nie była - jak teraz - pustynią kulturalną.


Izabela Kopeć sprawiła w dniu 8.03.2018 r. swym koncertem prawdziwą ucztę duchową publiczności licznie zgromadzonej na Nowym Świecie w Warszawie.


Składając gratulacje tej wielkiej artystce, pragnę wyrazić radość, że Światowy Kongres Polaków powołał Artystkę i Mecenasa Kultury, jaka jest Izabela Kopeć na Konsultanta ds. Kultury.


Warszawa i Polska ma bogatą tradycję w dziedzinie kultury i sztuki, promieniującą na całą Europę i świat.


Przyjazna Obywatelom strategia zarządzania miastem, którą jako Prezydent Warszawy chciałabym wdrożyć będzie także w dziedzinie kultury i sztuki oparta na współpracy z twórcami współczesnej kultury we wszystkich jej dziedzinach.


Bardzo liczę na twórców kultury i sztuki, pisarzy, poetów, twórców filmowych, dziennikarzy, na prasę, radio i telewizję oraz internet, że będą moimi sojusznikami w rozwoju miasta Warszawy i jego kultury.


Współcześni pisarze, poeci, twórcy filmowi, dziennikarze nieustannie utrwalają piękno Warszawy.


Trzeba tu pamiętać o roli szkolnictwa artystycznego, a zarazem o przestrodze Witolda Gombrowicza: "Nie ma to jak szkoła gdy chodzi o wdrożenie uwielbienia dla wszelkich geniuszów."


Także dzielnicy Bielany, na terenie których znajduje się ul. Gombrowicza i siedziba Światowego Kongresu Polaków trzeba przywrócić dawną rolę kulturową, jako miejsca rekreacji i kulturalnej rozrywki dla mieszkańców Warszawy, aby nie była - jak teraz - pustynią kulturalną.