Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


dr Krystyna Krzekotowska kandydatka na Prezydenta Warszawy
Data dodania: 2018-02-12 01:31:58

dr Krystyna Krzekotowska kandydatka na Prezydenta Warszawy Dziękujemy wszystkim, których praca i twórcza obecność przyczyniła się do sukcesu I Światowego Balu Polaków. Podczas balu gości spotkała - jak się okazało - miła niespodzianka, a mianowicie jako pierwsi dowiedzieli się, że Światowy Kongres Polaków będzie prowadził wspólnie z Polakami z całego świata kampanię wyborczą do samorządu, zgłaszając kandydaturę wiceprezesa Światowego Kongresu Polaków dr Krystyny Krzekotowskiej na Prezydenta Warszawy. Ogłosił tę wiadomość mec. Stefan Hambura prezes Światowego Kongresu Polaków wraz z pozostałymi członkami Zarządu. adw. Markiem Czarneckim i Andrzejem Rępalskim.


dr Krystyna Krzekotowska kandydatką na Prezydenta Warszawy
Dziękujemy wszystkim, których praca i twórcza obecność przyczyniła się do sukcesu I Światowego Balu Polaków.
Podczas balu gości spotkała - jak się okazało - miła niespodzianka, a mianowicie jako pierwsi dowiedzieli się, że Światowy Kongres Polaków będzie prowadził wspólnie z Polakami z całego świata kampanię wyborczą do samorządu, zgłaszając kandydaturę wiceprezesa Światowego Kongresu Polaków dr Krystyny Krzekotowskiej na Prezydenta Warszawy.
Ogłosił tę wiadomość mec. Stefan Hambura prezes Światowego Kongresu Polaków wraz z pozostałymi członkami Zarządu. adw. Markiem Czarneckim i Andrzejem Rępalskim.

I Światowy Bal Polaków w Pałacu Kultury i Nauki oraz Inauguracja Światowej Akademii Prawa służące Polakom na całym świecie została zorganizowana przez Światowy Kongres Polaków dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Polacy z całej Polski (w tym z Warszawy, Krakowa, Gdańska ) oraz z całego Świata (w tym ze Stanów, Szwecji, Anglii, Francji, Niemiec, Białorusi i Ukrainy) bawili się do białego rana na balu, który prowadziła SŁYNNA DJ WIKA oraz Andrzej ROSIEWICZ.
Tymi, którzy wycisnęli łzy wzruszenia Polakom patriotom byli: Barbara Tritt i Damian Suchożebrski, wykonawcy przepięknych pieśni patriotycznych z Marszem Polonii na czele.
Artystyczną częścią programy przepięknie uzupełnił społecznikowską pasję swego wspaniałego Ojca Artura Suchożebrskiego, prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Polaków, który jako strategiczny partner wspierający walnie przyczynił się zarówno do sukcesu I Światowego Kongresu Polaków na Zamku Królewskim w Warszawie, jak i sukcesu Inauguracji Światowej Akademii Prawa i I Światowego Balu Polaków w Pałacu Kultury i Nauki w dniu 10.02.2018 r.
To dobrze rokuje dalszej współpracy.
Szanowny Gości powitali mec. Stefan Hambura, dr Krystyna Krzekotowska i Andrzej Rępalski ze strony Organizatora Światowego Kongresu Polaków oraz patron wspierający Andrzej Kondrat prezes Stowarzyszona Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, który szczególnie ciepło powitał 20 osobową grupę Kresowian ze Wschodu.

Wzruszające pełne patriotycznych nut słowa wygłosił także Bogusław Falkowski, Ambasador Honorowy Światowego Kongresu Polaków i zarazem Ambasador Honorowy Kongresu Polonii Kanadyjskiej.
Przedstawiono także hojnych sponsorów wydarzenia, w tym autorkę pięknego hasła Kongresu Agnieszkę Zydroń.
To hasło brzmi:
Choć rzucony w daleki Świat w sercu na zawsze Polak.
Długą listę nazwisk osób zasłużonych odczytał prowadzący, wymieniając przede wszystkim Krystynę Żytecką, która poradziła sobie z trudnym zadaniem przygotowania bilecików wizytowych dla każdego z przeszło 150 Gości, tak aby wszyscy byli zadowoleni z sąsiedztwa przy stole. Tym bardziej, że do końca narastała lawina zgłoszeń na Bal.
Wytworzona zwłaszcza przy polonezie braterska atmosfera emanowała przez cały czas, zwłaszcza przy udanej aukcji na cele charytatywne. Dochód z balu zostanie przekazany Fundacji Pomocna Dłoń.
Wśród nabywców obrazów znalazło się wielu Gości z kraju i z zagranicy, w tym prof. Krystyna Podgórska. Najwyżej wylicytowano obraz Joanny Kossak oraz piłkę z podpisem Zbigniewa Bońka.
Największym powodzeniem wśród licytantów miały przepiękne obrazy i artystyczne fotografie polskich zamków i dworów Dymitry Szewczenko.
Gwiazdą wieczoru była przybyła ze Stanów wielokrotna mistrzyni Świata w lekkoatletyce Krystyna Kacperczyk.
Wszyscy znakomici Goście okazali sie też niezmordowanymi, świetnymi tancerzami a wśród nich słynna Krystyna Kacperczyk, prezes Stefan Hambura, red. Maciej Ociepka oraz prowadząca poloneza para dr Krystyna Krzekotowska i Ambasador Bogusław Falkowski.
Uroczystość uświetniła wystawa i aukcja obrazów słynnych artystów malarzy i fotografików, w tym Joanny Kossak, Dimirty Savczenko oraz Natalii Dybowskiej, córki red. Andrzeja Dybowskiego, prezesa portalu Polska Mówi, który stworzył wraz z red. Bogdanem Ulką serię pionierskich filmów i publikacji o prawach Polaków w kraju i za granicą.
Stało się to zaczynem do prac Światowej Akademii Prawa, służącej Polakom na całym świecie.
Wielkie uznanie należy sie szefowej i pracownikom Bistro Trojka mieszczącej się w PKiN za przepyszne dania i smakołyki, serwowane do końca Balu.
Nie zabrakło także dobrego alkoholu a zwłaszcza przepysznych Miodów Polskich ufundowanych przez Pawła Sawickiego z firmy MIODY Polskie.
Ucieszyła wszystkich obecność na balu znakomitych dziennikarzy, z SDP, Stowarzyszenia Polskich Mediów oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich, którzy są nieodzowni w pracach Światowej Akademii Prawa, w tym REDAKCJI BĘDĄCYCH PATRONAMI MEDIALNYMI, RED. Jolanty FURGAL I RED. Joanny ATAMAN z TVP oraz red. Zenona Nowaka.
Na koniec Firma PABLO COLOR obdarowała Gości znakomitymi markowymi kosmetykami.

Niech żyje Bal!