Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Światowy Kongres Polaków i Zrzeszenie Prawników Polskich
Data dodania: 2017-12-10 20:43:36

W Zrzeszeniu Prawników Polskich podjęto konstruktywne rozmowy o współpracy prawników Polaków w kraju i za granicą. Rozmawiamy o realizacji postulatów Światowego Kongresu Polaków, który odbył się 3.11.2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Przypomnijmy, że wszystkie panele były moderowane przez kompetentnych i zaangażowanych także w działalność społeczną prawników. I tak panel 1 - poświęcony m.in. współpracy gospodarczej pod kierunkiem prof. adw. Dariusza Czajki, Rektora Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, panel 2 - poświęcony statusowi Polaków za granicą pod kierunkiem adw. dr Iwony Zielinko, prezesa Fundacji Kobiet Prawników panel 3 poświęcony edukacji prawników - pod kierunkiem radcy prawnego Marii Ślązak, przewodniczącej Europejskiego Stowarzyszenia Prawników oraz panel 4 poświęcony mieszkalnictwu, pod kierunkiem dr Krystyny Krzekotowskiej, wykładowcy Uczelni Łazarskiego, wiceprezesa Światowego Kongresu Polaków.

W Zrzeszeniu Prawników Polskich podjęto konstruktywne rozmowy o współpracy prawników Polaków w kraju i za granicą.
Rozmawiamy o realizacji postulatów Światowego Kongresu Polaków, który odbył się 3.11.2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.
Przypomnijmy, że wszystkie panele były moderowane przez kompetentnych i zaangażowanych także w działalność społeczną prawników.
I tak panel 1 - poświęcony m.in. współpracy gospodarczej pod kierunkiem prof. adw. Dariusza Czajki, Rektora Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, panel 2 - poświęcony statusowi Polaków za granicą pod kierunkiem adw. dr Iwony Zielinko, prezesa Fundacji Kobiet Prawników panel 3 poświęcony edukacji prawników - pod kierunkiem radcy prawnego Marii Ślązak, przewodniczącej Europejskiego Stowarzyszenia Prawników oraz panel 4 poświęcony mieszkalnictwu, pod kierunkiem dr Krystyny Krzekotowskiej, wykładowcy Uczelni Łazarskiego, wiceprezesa Światowego Kongresu Polaków.
Jako wyraz uznania dla tej inicjatywy i gotowości do dalszej efektywnej współpracy dla dobra Polski i Polaków w kraju i za granicą przyjmujemy fakt, że prezesi Światowego Kongresu Polaków mec. Stefan Hambura i dr Krystyna Krzekotowska w ubiegły piątek zostali wybrani do władz Zrzeszenia Prawników Polskich
Taka współpraca jest niezwykle wartościowa i wręcz niezbędna dla podejmowania realnych i skutecznych działań w szczególności w ramach prac w Zespole Interwencyjno-Prawnym oraz w Światowej Akademii Prawa Światowego Kongresu Polaków.
Cieszymy się, że z pomocą spieszą nam także rodacy z zagranicy.
Cieszą i mobilizują nas słowa pełne zachęty w listach oraz wpisach na fb.