Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Krystyna Krzekotowska wspiera współpracę Berlina i Warszawy. Spotkanie u Pani Prezydent.
Data dodania: 2009-05-21 14:25:20

Miasta Warszawa i Berlin współpracuj± przy rewitalizacji osiedli mieszkaniowych i wymieniaj± dowiadczenia w tym zakresie. W szczególnoci dzielnica Praga uczestniczy w Programie Unii Europejskiej URBACK Inny ważny projekt jest zwi±zany z oszczędnoci± energii, podnoszeniem kwalifikacji i wymian± dowiadczeń pracowników urzędów.

Pani Prezydent m. st. Warszawy  Hanna Gronkiewicz Waltz, dr Krystyna Krzekotowska Wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw, Beata Mirska Prezes Stowarzyszenia DAMY Radę oraz Gocie z Berlina - dr Horst Riese  i arch. Jerzy Królikowski z Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii.
 
Dr Krystyna Krzekotowska Wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw przedstawiła obywatelskie inicjatywy, w tym  projekt budownictwa komunalnego oraz szereg inicjatyw, maj±cych na celu to, by urzędy były bardziej kompetentne i przyjazne Obywatelom.  Pani Prezydent  przyjęła  projekt budownictwa komunalnego współfinansowany z Funduszy Europejskich przeznaczonych zarówno na mieszkalnictwo, jak i na zapobieganie społecznemu wykluczeniu.

Gocie z Berlina dr Horst Riese Prezydent Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii i arch. Jerzy Królikowski   podkrelili, że atmosfera partnerskiej współpracy Warszawy i Berlina  znacznie się poprawiła  stwarza zachętę do podejmowania przez nasze miasta partnerskie nowych projektów w dziedzinie mieszkalnictwa i rozwoju miast finansowanych w Funduszy Europejskich. Nasze wspólne osi±gnięcia w tej dziedzinie mogłyby być wręcz wzorcem dla innych wielkich metropolii wiata, jak również innych miast w Polsce i w Niemczech.