Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Narodowy Program Budownictwa Mieszkaniowego
Data dodania: 2016-04-07 09:24:55

Rząd ogłasza tworzenie nowego Narodowego Programu Budownictwa Mieszkaniowego. – Uważa się, że to relikt przeszłości, gdy tymczasem to szansa na przyszłość. Ta struktura jest wykorzystywana na całym świecie, by zaspakajać potrzeby mieszkaniowe słabszych ekonomicznie – mówiła w Polskim Radiu 24 Krystyna Krzekotowska, kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami, Uczelnia Łazarskiego (z dr Krystyną Krzekotowską rozmawiał Krzysztof Grzybowski 11.03.2016 r. Polskie Radio 24/dds)

Rząd ogłasza tworzenie nowego Narodowego Programu Budownictwa Mieszkaniowego. - Uważa się, że to relikt przeszłości, gdy tymczasem to szansa na przyszłość. Ta struktura jest wykorzystywana na całym świecie, by zaspakajać potrzeby mieszkaniowe słabszych ekonomicznie - mówiła w Polskim Radiu 24 Krystyna Krzekotowska, kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami, Uczelnia Łazarskiego.

Narodowy Program Budownictwa Mieszkaniowego ma być oparty o kasy oszczędnościowo-budowlane. Ma pomóc dojść do posiadania własnego mieszkania, ale bez zadłużeń (mieszkanie na wynajem z opcją dojścia do własności). System ten ma pomóc nie zadłużać się w bankach.
- Ten program zapobiega wykluczeniu mieszkaniowemu, które w Polsce coraz bardziej się pogłębiało w ostatnich latach. Polityka więc powinna być budowana w tym kierunku - utrzymywał gość Polskiego Radia 24.
Od lat Polska ma jeden z najgorszych w Europie wyników jeśli chodzi o ilość budowanych mieszkań jak i ich dostępność cenową. Nasz kraj ma jedne z najniższych cen mieszkań w przeliczeniu na euro, ale jeden z najwyższych wskaźników środków z pensji w skali roku przeznaczanych na mieszkanie.
Z Krystyną Krzekotowską rozmawiał Krzysztof Grzybowski 11.03.2016 r. 
Polskie Radio 24/dds