Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


DELEGACJA KONGRESU BUDOWNICTWA U MARSZAŁEK SEJMU EWY KOPACZ
Data dodania: 2013-06-30 14:30:03

DELEGACJA KONGRESU BUDOWNICTWA U MARSZAŁEK SEJMU EWY KOPACZ w sprawie jakości prawa stanowionego przez parlament W dniu 27 czerwca 2013 roku Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz przyjęła rozszerzoną delegację Kongresu Budownictwa w składzie:

DELEGACJA KONGRESU BUDOWNICTWA
U MARSZAŁEK SEJMU EWY KOPACZ w sprawie jakości prawa stanowionego przez parlament

W dniu 27 czerwca 2013 roku Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz przyjęła rozszerzoną delegację Kongresu Budownictwa w składzie:
Roman Nowicki - Przewodniczący Kongresu
Jerzy Stępień - b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego
Ryszard Piotrowski - Wydział Prawa UW
Andrzej Dobrucki - Prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa
Michał Staszewski - Prezes Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości
W oparciu o ustalenia dużej konferencji zorganizowanej w ubiegłym roku w Sejmie przez Kongres Budownictwa w sprawie jakości prawa stanowionego przez parlament delegacja przedstawiła bardzo krytyczną opinię na temat jakości ustaw przyjmowanych w Sejmie. Posłowie i kluby poselskie działają bardzo często w imię swoich partykularnych interesów nadmiernie upolityczniając procesy stanowienia prawa. Wiele przyjmowanych ustaw jest w zasadniczej kolizji z Konstytucją. Nierzadkie są przypadki przyjmowania ustaw wbrew opiniom prawników sejmowych, ekspertów i tak znaczących instytucji jak Komitet Integracji Europejskiej (Prawo Budowlane). Uwagi Kongresu Budownictwa i zaproszonych ekspertów spotkały się z zainteresowaniem Pani Marszałek. W celu kontynuowania starań o zmiany w podejściu posłów i klubów do prac legislacyjnych Kongres Budownictwa zaproponował powołanie Społeczno - Poselskiego Zespołu d/s Jakości Stanowionego Prawa. Jego celem byłoby przygotowanie raportu dotyczącego tych spraw.
Wnioski zostaną przedstawione opinii publicznej i Prezydium Sejmu.