Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


PAP O KONGRESIE SD
Data dodania: 2013-04-22 19:15:21

Paweł Piskorski ponownie wybrany szefem Stronnictwa Demokratycznego PAP / Paweł Supernak 20.04. Warszawa (PAP) - Paweł Piskorski został w sobotę ponownie wybrany na przewodniczącego Stronnictwa Demokratycznego. Piskorski oświadczył, że SD jest otwarte na koalicje. Zaproszenie do współpracy otrzymał od Janusza Palikota, Ryszarda Kalisza i Andrzeja Celińskiego. Piskorski powiedział podczas sobotniego XXVI Kongresu Stronnictwa Demokratycznego, że w ciągu najbliższych czterech lat Polskę czekają istotne wybory. Zaznaczył, że pierwsze będą w przyszłym roku wybory do Parlamentu Europejskiego. "Nie wiemy dzisiaj (...), czy będziemy startować w tak zwanej szerokiej koalicji czy w wąskiej koalicji, jak będą wyglądali nasi kandydaci, w jakich porozumieniach programowych nasz program SD będzie pasował" - mówił przewodniczący SD. Zaznaczył jednak, że Stronnictwo jest otwarte na porozumienia i koalicje.

Paweł Piskorski ponownie wybrany szefem Stronnictwa Demokratycznego


PAP / Paweł Supernak 20.04. Warszawa (PAP) - Paweł Piskorski został w sobotę ponownie wybrany na przewodniczącego Stronnictwa Demokratycznego. Piskorski oświadczył, że SD jest otwarte na koalicje. Zaproszenie do współpracy otrzymał od Janusza Palikota, Ryszarda Kalisza i Andrzeja Celińskiego.

Piskorski powiedział podczas sobotniego XXVI Kongresu Stronnictwa Demokratycznego, że w ciągu najbliższych czterech lat Polskę czekają istotne wybory. Zaznaczył, że pierwsze będą w przyszłym roku wybory do Parlamentu Europejskiego. "Nie wiemy dzisiaj (...), czy będziemy startować w tak zwanej szerokiej koalicji czy w wąskiej koalicji, jak będą wyglądali nasi kandydaci, w jakich porozumieniach programowych nasz program SD będzie pasował" - mówił przewodniczący SD. Zaznaczył jednak, że Stronnictwo jest otwarte na porozumienia i koalicje.

Obecnych na sali Janusza Palikota (lidera Ruchu Palikota), Ryszarda Kalisza (b. posła SLD), Andrzeja Olechowskiego (współzałożyciela PO) i Andrzeja Celińskiego (szefa Partii Demokratycznej) nazwał potencjalnymi partnerami i "wspaniałymi przyjaciółmi". Szef SD podkreślił, że w ramach ewentualnej koalicji bardzo istotne będzie zachowanie tożsamości Stronnictwa - nie tylko organizacyjnej i funkcjonalnej, ale przede wszystkim programowej.