Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


KONGRES KOBIET
Data dodania: 2012-09-21 15:08:25

14-15 września 2012 roku odbył się IV Kongres Kobiet w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Kongres Kobiet to wyjątkowa inicjatywa i ruch społeczny ponad wszelkimi podziałami w Polsce, który gromadzi kobiety i mężczyzn o różnych poglądach, zawodach, pochodzących z różnych środowisk i stron Polski.


 

Kongresowi patronowały między innymi: Henryka Bochniarz, Małgorzata Fuszara, Danuta Hübner, Henryka Krzywonos, Jolanta Kwaśniewska, Magdalena Środa, Małgorzata Tusk, Danuta Wałęsa.

Wydarzenie to zgromadziło tysiące uczestniczek z kraju i zagranicy debatujących o kluczowych problemach i wyzwaniach stojących przed współczesnymi kobietami.  

„Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność" to hasło IV Kongresu Kobiet, na którym ukazano  różne sfery aktywności kobiet,  od działalności lokalnej, samorządowej, poprzez aktywność społeczną, polityczną i biznesową, wreszcie przedsiębiorczość i przebojowość kobiet z miast, miasteczek i wsi.  Polskie kobiety - najaktywniejsze i najbardziej przedsiębiorcze obywatelki zjednoczonej Europy -  miały okazję do wymiany doświadczeń, zdobywania inspiracji oraz motywacji do działania.

W bogatym programie ponadto m.in.: edukacja, biznes, przedsiębiorczość kobiet wiejskich, kwoty w biznesie, emerytury, rodzicielstwo, finansowanie UE, spółdzielczość i samorządność, firmy rodzinne, droga do zarządów, 45+, solidarność międzypokoleniowa, wiek kobiet, zdrowie i prawa reprodukcyjne, osoby zależne, przemoc, mentoring, networking, polityka, kariera, własny biznes krok po kroku, „weź sprawy w swoje ręce", kultura i wiele, wiele innych oraz liczne atrakcje Parku Kobiet.

 Program obejmował:

 Sesja 1

Skąd przychodzimy, dokąd idziemy

 
  Sesja 2
Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność

 Atrakcje Parku Kobiet

  Sesje równoległe
(panele, warsztaty, okrągłe stoły) + prezentacje w Parku Kobiet
Nowoczesna edukacja, biznes, przedsiębiorczość kobiet wiejskich, kwoty w biznesie, emerytury, rodzicielstwo, finansowanie UE, spółdzielczość i samorządność, firmy rodzinne, droga do zarządów, 45+, solidarność międzypokoleniowa, wiek kobiet, zdrowie i prawa reprodukcyjne, osoby zależne, przemoc, mentoring, networking, polityka, kariera, własny biznes krok po kroku, „weź sprawy w swoje ręce", kultura i wiele, wiele innych..

  Koncert KAYAH

  Koktajl

  Projekcja filmu MISS REPRESENTATION
  Sesja 3
Stereotypy i ich wylęgarnie: szkoła, kultura masowa, media,
reklama, władza

 Sesja 4
Dość przemocy wobec kobiet!

 
  Sesja 5
Praca domowa, zagrodowa i zawodowa - godzenie ról

 Wystąpienia Gości Specjalnych i Uroczystość Wręczenia Nagród Kongresu
  Podsumowanie i zakończenie + Happening Muzyczny

Park Kobiet
w kuluarach wystawy, porady, prezentacje, warsztaty, stoiska, konkursy i wiele innych atrakcji