Stanowisko dr Krystyny Krzekotowskiej w sprawie Kultury

Izabela Kopeć - kultura

Stanowisko dr Krystyny Krzekotowskiej w sprawie Kultury:

Izabela Kopeć sprawiła w dniu 8.03.2018 r. swym koncertem prawdziwą ucztę duchową publiczności licznie zgromadzonej na Nowym Świecie w Warszawie.

Składając gratulacje tej wielkiej artystce, pragnę wyrazić radość, że Światowy Kongres Polaków powołał Artystkę i Mecenasa Kultury, jaką jest Izabela Kopeć na Konsultanta ds. Kultury.

Warszawa i Polska ma bogatą tradycję w dziedzinie kultury i sztuki, promieniującą na całą Europę i świat.

Przyjazna Obywatelom strategia zarządzania miastem, którą jako Prezydent Warszawy chciałabym wdrożyć będzie także w dziedzinie kultury i sztuki oparta na współpracy z twórcami współczesnej kultury we wszystkich jej dziedzinach.

Bardzo liczę na twórców kultury i sztuki, pisarzy, poetów, twórców filmowych, dziennikarzy, na prasę, radio i telewizję oraz internet, że będą moimi sojusznikami w rozwoju miasta Warszawy i jego kultury.

Współcześni pisarze, poeci, twórcy filmowi, dziennikarze nieustannie utrwalają piękno Warszawy.

Trzeba tu pamiętać o roli szkolnictwa artystycznego, a zarazem o przestrodze Witolda Gombrowicza: “Nie ma to jak szkoła gdy chodzi o wdrożenie uwielbienia dla wszelkich geniuszów.”

Także dzielnicy Bielany, na terenie których znajduje się ul. Gombrowicza i siedziba Światowego Kongresu Polaków trzeba przywrócić dawną rolę kulturową, jako miejsca rekreacji i kulturalnej rozrywki dla mieszkańców Warszawy, aby nie była – jak teraz – pustynią kulturalną.